![Picture](/uploads/1/2/9/4/12945855/published/1260858030.jpg?1491725704)
Ήταν πράγματι συγκλονιστικές οι στιγμές που ζήσαμε όλοι/ες όσοι/ες παραβρεθήκαμε στα εγκαίνια της έκθεσης φωτογραφίας του φωτογράφου Σάκη Βαβαλίδη εχθές στο Βαφοπούλειο Πνευματικό Κέντρο της Θεσσαλονίκης. Η έκθεση περιείχε φωτογραφίες-ντοκουμέντα από την περίοδο της Ειδομένης, με εμφανή την ανθρωπιστική ματιά κι ευαισθησία του δημιουργού τους. Η «οικογένεια» του Κέντρου Προσφύγων «Αλκυόνη» εκπροσωπήθηκε από μέλη της και πρόσφυγες μετά από επίσημη πρόσκληση του ίδιου του δημιουργού. Ευχαριστούμε από καρδιάς!
Η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι το τέλος Μαΐου.
Η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι το τέλος Μαΐου.